Як поставити або зняти з обліку трактор

28 Липня, 2021

Купівля сільгосптехніки і трактора, зокрема, передбачає їх обов’язкову постановку на спеціальний облік. Особі, яка купила трактор, потрібно оформити документи на нього, а потім зареєструвати у відповідних органах. Постановка на облік, як правило, займає всього лише кілька днів. Однак це можливо тільки за умови, якщо відомо, які документи потрібні і куди їх слід відправляти.

Постановка на облік

Незалежно від марки і типу купленого трактора, при його реєстрації новий власник зобов’язаний додержуватися такого порядку дій:

1. Комплектація документів на саму техніку, на її нового господаря, включаючи страховий поліс і заяву.
2. Проходження технічного огляду.
3. Передача комплекту підготовлених паперів в «Держпродспоживслужбу», де вони ретельно вивчаються і перевіряються.

По завершенні цих процедур видаються документи, що дозволяють користуватися технікою на законних підставах.

Важливо! Якщо в них будуть виявлені неточності або частини паперів не буде в наявності – господаря обов’язково сповіщають про це.

Йому надається ще якийсь час для збору додаткових даних, після чого можна буде переходити до оформлення агрегату. Якщо потрібно зареєструвати саморобний трактор – фахівці «Держпродспоживслужбу» зобов’язані перевірити його на працездатність.

Відновлення документів при їх втраті

У ситуації, коли потрібно відновити право на володіння технікою, документи на яку з якоїсь причини загублені – звертаються в службу під назвою «Держпродспоживслужбу». Власнику трактора потрібно написати заяву, в якому він пояснює необхідність переоформлення документів. Натомість йому видаються бланки актів, при заповненні яких вказуються паспортні номера машини, її шасі і двигуна. Така обережність дозволяє переконатися в тому, що техніка раніше не була викрадена.

По завершенні цих процедур господар приходить в суд, маючи в своєму розпорядженні пакетом документів, оформлених раніше в «Держпродспоживслужбі». Після їх здачі протягом 30 днів йому зобов’язані видати письмовий дозвіл на відновлення загублених паперів або на отримання нових.

Зняття з обліку

За чинним законодавством країни, господар техніки зобов’язаний зняти її з обліку в перерахованих нижче ситуаціях:

  • При переїзді на постійне проживання в інше місто.
  • У ситуації, коли передбачається її продаж.
  • Перед утилізацією або вивозом техніки в іншу країну.

Зі сказаного випливає, що продавець зобов’язаний спочатку зняти трактор з обліку, а вже потім почати оформляти угоду. «Переписати» його на іншу людину можна тільки після оформлення договору купівлі-продажу на сільгосптехніку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.